Svítilna Fenix TK09
Nastupuje taktická svítilna do nepohody Fenix TK09

Praha, 16. dubna 2014 ‒ Na český trh přichází nová generace taktických svítilen Fenix TK09 G2. Charakterizuje ji přepracované, zjednodušené ovládání a maximální světelný tok 450 lumenů spolu se skvělou odolností v extrémních podmínkách.

Fenix TK09 je osazena výkonnou diodou Cree XP-G2 a reflektorem koncentrujícím světelný kužel, přičemž dosvit je v nejvyšším výkonnostním režimu až 230 metrů. Jasný střed světla umožní komfortní nasvícení cíle, zatímco méně jasné okruží usnadní kontrolu okolí cíle či dohledávání. V režimu maximálního světelného výkonu svítilna vydrží dvě hodiny, s třetinovým světelným výkonem sedm hodin a minimální výkon 15 lumenů pak téměř tři dny.

Takováto kombinace výkonnostních parametrů si ale vyžaduje i adekvátní napájení. Svítilna je určena pro provoz se dvěma lithiovými primárními články CR123A, lépe pak s li-ion akumulátorem typu 18650, jež je volitelně k dodání i s nabíječkou Fenix.

Tělo svítilny je vyrobeno z černě anodizované slitiny hliníku. Pro jistější držení je po obvodu vroubkované a svítilna je vybavena odšroubovatelným taktickým kroužkem. Ten usnadňuje držení svítilny mezi prsty doutníkovou technikou při střelbě a také zabraňuje jejímu kutálení. Délka svítilny je 13 cm, průměr těla pak 2,5 cm, váha 114 gramů bez baterií. Je nárazuvzdorná a vodotěsná.

Se svítilnou je dodávána šňůrka na zápěstí a nylonové pouzdro se třemi typy úchytů, jedním průvlačným, dalším odepínacím na suchý zip a posledním pro uchycení karabinkou.

Fenix TK09 je určen pro prostředí bezpečnostních a silových složek, ale také pro myslivce a lovce. Ti všichni ocení kvalitní, promyšlené provedení, vysoký výkon, výdrž a odolnost za komfortní cenu. K dispozici je také široká paleta příslušenství od barevných filtrů, přes nejrůznější držáky, až po montážní sady na zbraně a kabelovou spoušť. Maloobchodní cena svítilny je 1699 Kč s DPH. Fenix TK09 je dostupný v internetovém obchodě Kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

latest Running SneakersNike