Komunitní sítě mají svůj základ v bezdrátových technologiích
Podporujeme

Rádi pomůžeme dobrým věcem, rozvíjíme komunitní bezdrátovou počítačovou síť v Praze na Letné, pomáháme s komunitními wifi síťemi i v zahraničí. Předáváme lidem potřebné know-how, snažíme se pomoci i věcně.

 

Communication WednesdaySpolupodílíme se na přípravě českých oborových odborných konferencí, jako je Communications Wednesday. Podporujeme předávání zkušeností, setkávání profesionálů spojených s broadbandovými a mobilními komunikacemi, internetovým a mobilním obsahem, aplikacemi a médii jak v České republice, tak v rámci Evropy.

 

Patrick Zandl - Bezdrátové sítě wifi - Praktický průvodcePodporujeme komunitní bezdrátovou počítačovou síť CZFree - podáváme pomocnou ruku v rozvoji komunitního projektu v Praze na Letné a v Bubenči jak poradenstvím, tak formou přípojných bodů CZFree.Net.Ariga. Bezplatně jsme spolupracovali na realizaci řady komunitních sítí založených na bezdrátových technologiích jak v ČR, tak v Rusku.

Předáváme know-how lidem zajímajícím se o bezdrátové technologie, ať již formou publikací (Kniha Bezdrátové sítě WiFi vypadaná společností Computer Press) nebo formou online rukověti pro použití WiFi technologie na Marigoldu.

Materiálně podporujeme i neziskové občanské sdružení INTERNATIONAL HUMANITY při jejich misích v rozvojovém světě. Čelovky Fenix využívají lékaři ve zdravotnických zařízeních v Tanzánii jako příruční osvětlení při vyšetřeních a případně i jako nouzové světlo u operací.

Dlouhodobě spolupracujeme se společností Astropis, vydávající stejnojmenný časopis určený všem příznivcům astronomie. Pomáháme popularizaci vědy v rámci Dne s Astropisem, každoročního přednáškového maratonu s předními českými odborníky, mimo jiné s účastí takových kapacit jako je RNDr. Jiří Grygar, CSc. , Prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. či RNDr. Pavel Spurný, CSc.

A najdete nás také jako aktivní účastníky projektu mikrofinancování podnikatelů v rozvojových regionech na Kiva.org i v dalších komunitních projektech na podporu třetího světa.