Historie firmy

ARIGA představuje firmu s dlouholetou tradicí na českém internetu. Společnost byla založena v roce 1997, tedy na počátku "internetové revoluce". Základní kámen k jejímu prvnímu internetovému produktu Mobil serveru (www.mobil.cz) byl položen dokonce ještě o rok dříve v roce 1996. Společnost se zařadila během krátké doby mezi největší česká specializovaná internetová nakladatelství. Mezi populární servery patřily například portál novinek nejenom ze světa software a hardware Technet, herní magazín Bonusweb či projekt emailových konferencí Pandora. V roce 2000 prodala společnost tyto aktivity MAFRA a.s., vydavateli deníku MF DNES a internetových serverů iDNES.

V roce 2001 společnost přijala nové jméno ARIGA a dále pokračovala v tradici kvalitního poradenství v oblasti obsahu pro internet a mobilní telefony s důrazem na video streaming a on-line video přenosy. Pracovali jsme na zajímavých projektech, jako byl Cinetik, offline a online distribuce celovečerních filmů v roce 2004, distribuci video obsahu na mobilní telefony U-Turn již v roce 2004, dále od roku 2005 na systému placení přes mobilní telefony Pipay nebo projektu online internetové televize Stream.cz (od roku 2006). Spolupodíleli jsme se na startu projektu PPF Media, dlouhodobě spolupracujeme na projektech distribuce mobilního obsahu vydavatelství Mafra/iDNES, konzultujeme pro celou řadu českých internetových serverů a služeb. Nyní v tomto ohledu spolupracujeme také se společností Internet Info.

Od roku 2005 také začínáme postupně vydávat vlastní obsahové servery zaměřené na specifické “niche” segmenty trhu, jakou jsou hodinky, LED technologie, golf nebo design. V roce 2006 přidáváme k publikační činnosti i obchodní, startujeme náš e-commerce web Kronium.cz. Těmito projekty jednak doplňujeme portfolio našich služeb a také v praxi zkoušíme a ověřujeme postupy, které pak navrhujeme a předkládáme zákazníkům našich konzultačních služeb.

short url linkNike air max