Svítilna Fenix LD41 U2
Svítilny Fenix LD41 a E40 právem náleží mezi univerzální pomocníky

Praha, 12. září 2012 - Společnost ARIGA uvádí na trh dvě inovované LED svítilny patřící k nejvýkonnějším ve své třídě. Ruční svítilna LD41 s průlomovým světelným výkonem 520 lumenů i její ekonomická varianta E40 s dosvitem až 260 metrů jsou přitom napájeny jen čtyřmi tužkovými AA bateriemi.

Svítilny LD41 a E40 jsou sourozenci. Výkonnější LD41 nabízí při špičkové svítivosti 520 lumenů až 2,2 hodiny svícení a její hladký parabolický reflektor vytváří světelný kužel až do vzdálenosti 200 metrů. Světelným zdrojem je jedna z nejúčinnějších svítivých diod Cree XM-L U2. Úspornější a levnější model E40 vybavený LED XP-E R4 má světelný výkon 220 lumenů po dobu až 3 hodin, ale díky více zaostřenému kuželu poskytuje dosvit až 260 metrů. Obě svítilny využívají jako zdroj čtyři tužkové baterie nebo NiMH akumulátory typu AA, dnes nejrozšířenější a nejdostupnější mobilní zdroj energie. Elektronika automaticky chrání svítilnu před poškozením při nesprávném vložení baterií, takzvaném přepólování.

Svítilna Fenix E40Ovládání svítilen pomocí dvou tlačítek je pohodlné a rychlé - hlavním spínačem se svítilna zapíná či vypíná a druhým menším spínačem se přepínají režimy výkonu. Fenix LD41 nabízí celkem šest digitálně regulovaných režimů výkonu pro možnost volby mezi maximálním výkonem a výdrží (až 160 hodin), E40 nabízí režimy čtyři (max. výdrž až 31 hodin). Obě svítilny disponují zábleskovým stroboskopickým režimem, LD41 navíc i módem s nouzovým signálem SOS.

Zatímco u modelu E40 je hlava vyrobena z leteckého tvrzeného hliníku typu T6, rukojeť z odolného plastu, model LD41 je celohliníkový. To zvyšuje odolnost a životnost modelu, ale také se to odráží v mírném zvýšení váhy - ze165 gramů E40 se LD41 dostala na stále příjemných 180 gramů.

Model LD41 je vhodný zvláště pro pohyb v těžkém terénu, pátrací operace, dohledávku, případně i běžné domácí použití a stojí 1899 Kč s DPH. Model Fenix E40 je výrazně levnější variantou pro všechny, kdo by nevyužili plný světelný výkon, potřebují ale špičkovou svítilnu s vynikajícími kvalitativními parametry a dalekým dosvitem. Doporučená cena E40 je 1149 Kč s DPH. Svítilny můžete zakoupit u prodejců značky Fenix nebo v internetovém obchodě Kronium.cz.

ARIGA s.r.o., tradiční dodavatel spolehlivých svítilen pro veškeré druhy použití, dvojicí těchto svítilen opět oživuje portfolio svítilen tak, aby ve všech segmentech použití nabízela i ty nejvýkonnější modely jak pro běžné, tak pro speciální použití.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení šest let. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email:svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium
facebook: http://www.facebook.com/svitilny.fenix

jordan release dateSneakers Nike