Svítilna Fenix LD12 R5
Fenix představuje nové ruční svítilny Fenix LD12, LD22 a PD22

Praha, 18. dubna 2012 – Společnost ARIGA uvádí na trh nové ruční svítilny Fenix LD12, LD22 a PD22. Nové modely se mohou proti předchůdcům pochlubit nejen delší výdrží, ale i jednoduchým přepínáním světelných režimů bočním tlačítkem a také koncovým taktickým spínačem pro rychlé zapnutí.

 

Svítilna Fenix LD12 je napájená jednou tužkovou AA baterií a nabízí výkon až 115 lumenů s dosvitem 80 metrů. Výkonnější model Fenix LD22 je napájen ze dvou tužkových AA baterií a nabídne světelný tok až 190 lumenů a dosvit přes 100 metrů. Shodné parametry má i poslední novinka Fenix PD22, která je ovšem napájená z jedné lithiové CR123A baterie.

Svítilna Fenix LD12 R5Všechny modely používají elektroniku s digitální konstantní regulací jasu, který při pozvolném vybíjení baterii neklesá, ale zůstává stejný až do jejich úplného vybití. 

Při použití lze zvolit ze čtyř stupňů výkonu a dvou zábleskových režimů SOS a stroboskop pro nouzové situace. Výdrž na baterie se pohybuje kolem 100 hodin v nejnižším světelném režimu.

Svítilny jsou osazeny moderní výkonnou LED XP-G R5 od amerického výrobce Cree. Účinnost tohoto světelného zdroje přesahuje 130 lumenů na Watt a životnost činí minimálně 50 000 hodin.

Tělo svítilen je vyrobeno z odolné duralové slitiny, opatřené tvrdou povrchovou anodizací typu III v černé barvě. Samozřejmostí je výborná vodotěsnost odpovídající standardu IPX-8, takže svítilny bez problémů vydrží i ponor do hloubky 2 metry pod vodou.

Svítilna Fenix PD22 R5Délka svítilny Fenix PD22 je necelých 9 centimetrů a jen o trochu větší je LD12 s délkou 10,5 centimetru, nejdelší je Fenix LD22 s 15,6 centimetry. Svítilny jsou svými rozměry a funkcemi vhodné pro turistiku, táboření, cyklistiku a další outdoorové aktivity. Oba menší modely se pohodlně vejdou do kapsy a jsou proto vhodné i pro každodenní nošení.

Ke svítilnám lze dokoupit velké množství volitelného příslušenství. K dispozici jsou barevné filtry, difuzéry, policejní výstražný kužel, popruh k upevnění svítilny na hlavu a držáky pro použití na kole.

Cena svítilny Fenix LD22 je 1499Kč včetně DPH a LD12 s PD22 stojí shodně 1399Kč. Nové modely jsou k dispozici u prodejců značky Fenix nebo v eshopu Kronium.cz.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. ( www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení šest let.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž narozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email:svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium
facebook: http://www.facebook.com/svitilny.fenix

jordan release dateGifts for Runners