Svítilna Fenix RC10 R5
Nabíjecí taktická svítilna Fenix RC10 R5 je stále připravena k akci

Praha, 7. srpna 2012 - Na zvyšující se poptávku po nabíjecích svítilnách reaguje značka Fenix uvedením modelu RC10 Premium R5. Ten kombinuje dobíjecí lithium-iontovou baterii, výkonnou LED Cree XP-G R5 a bohaté příslušenství umožňující nabíjet svítilnu nejenom z běžné elektrické sítě, ale také v automobilu. Fenix RC10 R5 se tímto stává jasnou volbou pro všechny profese, kde na vysokém výkonu a trvalé připravenosti světelného zdroje tolik záleží. Svítilnu využijí zvláště bezpečnostní složky, záchranné jednotky, ale třeba i ostraha objektů.

Promyšlená duralová konstrukce svítilny Fenix RC10 je vysoce nárazuvzdorná a plně vodotěsná dle standardu IPX-8, lze ji tak bezpečně používat i v těch nejnáročnějších podmínkách. Pro dobíjení není třeba akumulátor nijak demontovat, stačí svítilnu jednoduše vložit do nabíjecí kolébky, která je součástí balení. Kolébka je opatřena montážními otvory, takže ji lze připevnit i na zeď. K dispozici je i adaptér pro nabíjení ve vozidle, takže je zajištěn dostatek světelného výkonu i při výjezdu v terénu. Dobití svítilny na plnou úroveň trvá zhruba tři hodiny. Právě bezproblémová obsluha, prakticky nulové nároky na údržbu a odolnost svítilnu předurčují k rutinnímu profesionálnímu použití.

Svítilna Fenix RC10Fenix RC10 R5 disponuje celkem pěti režimy výkonu s maximálním světelným tokem až 380 lumenů a výdrží až 142 hodin, nechybí ani stroboskop pro dezorientaci útočníka. Díky preciznímu parabolickému reflektoru je dosah světla až 215 metrů.

Svítilna se zapíná zadním taktickým spínačem s možností momentální aktivace namáčknutím, režimy výkonu se přepínají druhým bočním spínačem, který je ergonomicky umístěn na boku uzávěru svítilny. Stisknutím bočního tlačítka při vypnuté svítilně lze docílit přímou aktivaci stroboskopu.

Délka svítilny je 161 milimetrů a průměr 25,4 milimetrů (jeden palec), takže je kompatibilní se všemi standardními montážemi na zbraň. Váha činí 200 gramů včetně akumulátoru.

Ke svítilně je k dispozici bohaté příslušenství včetně montáží na zbraň, barevných filtrů, difuzérů a výstražného dopravního kuželu. Lze také samozřejmě dodat záložní baterii, přičemž ji lze vložit do svítilny oběma směry a není třeba se obávat přepólování, korektně funguje v obou polohách.

Svítilna je k dispozici u prodejců značky Fenix nebo v eshopu Kronium.cz za 2999Kč.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. ( www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Online prodej je k dispozici na www.kronium.cz, společnost působí v oboru LED osvětlení šest let.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny a tudíž narozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email:svitilnyariga.cz
web: http://www.svitilny-fenix.cz
twitter: http://www.twitter.com/kronium
facebook: http://www.facebook.com/svitilny.fenix

Buy SneakersΑνδρικά Nike