Taktická svítilna Fenix TK11R
Zdokonalená taktická svítilna Fenix TK11R si i s plnou výbavou zachovává cenovou dostupnost

Praha, 31. 1. 2014 - Taktická novinka Fenix TK11R vznikla kombinací oblíbeného duálního spínače, akumulátoru 18650 a moderního USB-C nabíjení. Poskytne silné světlo až 1600 lumenů, v nízkém režimu vydrží nepřetržitě fungovat déle než celý den a nechybí mu ani pro Fenix příznačná odolnost. Koncový duální spínač zaručuje rychlé a spolehlivé ovládání v náročných situacích v terénu, což ocení zvláště policisté, vojáci i záchranáři. V krizových momentech má velký význam i přímo aktivovatelný stroboskop a úderný ráfek. Lovci zase uvítají možnost upevnění na dlouhé zbrani. 

Výkonná dioda Luminus SFT-40 může vyvinout světelný tok 1600 lumenů a s pomocí hladkého reflektoru dosvítí na 420 metrů. K dispozici je také střední režim 350 lumenů a úspornější nízký režim 30 lumenů, u něhož lze počítat s výdrží 25,5 hodiny. Dále je svítilna vybavena i stroboskopem s proměnlivou frekvencí. Její interní elektronika chrání proti přehřátí, automaticky sníží výkon, pokud teplota překročí 65 °C.

Zdrojem energie je Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3400 mAh. Dá se dobíjet přímo ve svítilně přes moderní konektor USB-C chráněný gumovou krytkou. Tento model bude ideální volbou pro ty, kteří používají více zařízení s  akumulátory 18650 a tím pádem získají možnost tyto baterie v případě potřeby vyměnit. Indikační dioda barevně signalizuje stav nabití, příp. průběh nabíjení. Přibalený akumulátor lze také alternativně nahradit dvěma jednorázovými lithiovými bateriemi CR123A. 

Konstrukce z leteckého tvrzeného hliníku dobře odolává nárazům a pádům. Reflektor je chráněn tvrzenou ultra čistou čočkou. Povrch upravený tvrdou anodizací III. typu vzdoruje otěru, poškrábání a korozi. Svítilna je vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68.

Taktický koncový spínač je nástrojem bezpečného a operativního ovládání, a to i v rukavicích. Hlavním tlačítkem, které disponuje funkcí momentary on/off, se dá rozsvítit a zhasnout světlo i pouhým namáčknutím. Vedlejší tlačítko slouží k přepínání režimů a oslepující stroboskop se jím dá v případě ohrožení zapnout přímo delším stiskem. Důležitým vybavením svítilny je také úderný ráfek na okraji reflektoru, který slouží k rozbíjení skla při záchranných akcích nebo k sebeobraně.

Nevelké rozměry, zejména průměr těla 2,35 centimetrů, umožňují nejen umístění na dlouhé zbrani, ale také celodenní nošení v kapse či na vestě a příležitostné uchycení na přilbě a na cyklistických řídítkách. K střeleckému využití svítilny je možné si opatřit celou řadu kompatibilních montáží a také kabelový spínač Fenix AER-02. Z dalšího příslušenství policisté mohou využít dopravní kužel AOT-M a lovci zase červený filtr AOF-M, protože po jeho nasazení světlo tolik neplaší zvěř. Tento taktický model Fenix TK11R může sloužit i jako vyhledávací a strážní svítilna. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix TK11R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz