Zbraňová nabíjecí svítilna Fenix GL19R
Zbraňová nabíjecí svítilna Fenix GL19R je s pistolí i střelcem velmi dobře sehraná

Praha, 24. 6. 2022 - Pistolová svítilna GL19R je speciálně konstruovaná pro upevnění na krátkou ruční zbraň. Zefektivní střelbu za tmy a zároveň umožní pohotové použití pistole a svítilny v jedné ruce. Dovede vyslat světlo o síle 1200 lumenů na vzdálenost 210 metrů, nebo druhým, nižším světelným režimem tlumeněji posvítí v interiéru či na bližší cíle. V případě potřeby také disponuje pulzujícím stroboskopem. Dá se interně nabíjet přes konektor USB-C. Také díky důmyslnému ovládání a odolnosti bude cenným přínosem pro profesionální i amatérské střelce.

Podvěsná nabíjecí svítilna Fenix GL19R se dá namontovat  na zbraňové lišty standardu Picatinny MIL-STD-1913 a GLOCK. Reflektor vybavený diodou Luminus SFT-40 a TIR optikou dokáže vyvinout podle potřeby a situace silnější i slabší světlo. Obzvlášť při použití výkonnějšího režimu 1200 lumenů přijde také vhod inteligentní ochrana proti přehřátí.

Energii dodává Li-ion akumulátor 18350 Fenix ARB-L18-1100P, který se dá nabíjet přímo ve svítilně, a to moderním konektorem USB-C. Je také vybaven ochranou proti nadměrnému vybití. Malá dioda na boku indikuje stav akumulátoru i průběh nabíjení. Pro situace, kdy je potřeba být maximálně nenápadný, se dá indikace stavu baterie jednoduše deaktivovat.  

Tak jako ostatní svítilny značky Fenix i tento cenný doplněk pistole je vyroben z leteckého tvrzeného hliníku, a odolává tedy nárazům a pádům. Z hlediska vodotěsnosti a odolnosti proti prachu dosahuje nejvyššího standardu normy ANSI -  IP68, do těla svítilny nepronikne voda ani 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut. 

Obzvlášť cenný je u svítilny souhrn vlastností, který střelci umožňuje snadnou montáž a ovládání. K připevnění na zbraňovou lištu není potřeba žádné nářadí, použije se jen upínací páčka. Zároveň je možné nastavit vzdálenost svítilny od lučíku zbraně, a tím její umístění přizpůsobit délce prstů. Model GL19R díky nízkému profilu a nevelké hmotnosti (100 gramů včetně akumulátoru) přímo splyne s pistolí, jeho hladký povrchový dyzajn také zabraňuje zachycení o oděv. 

Zapínat a vypínat světlo lze pouhým ukazovákem. Pouze při přepínání režimů musí spolupracovat i druhá ruka. Tlačítka jsou umístěna symetricky, takže jsou použitelná pro praváky i leváky. Ovládací systém umožňuje použít trvalé i momentové svícení, pamatuje tedy na situace, kdy je třeba světlo utajit, použít ho pouze krátce a rychle ho vypnout.

Fenix GL19R poslouží nejen při střelbě, ale i v případě ohrožení, kdy může nebezpečného jedince dezorientovat oslepující stroboskop s výkonem 1200 lumenů. Velký význam má také funkce elektronického uzamčení svítilny, která předchází nejen vybití akumulátoru, ale také nežádoucí aktivaci světla v náročných situacích. 

Uvedené kvality podporují praktické užití svítilny v ozbrojených složkách, zejména ve výzbroji policie a armády. Možnost osvětlení při střelbě rozhodně uvítají i sportovní střelci a příznivci airsoftu.   

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Zbraňová nabíjecí svítilna Fenix GL19R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2699 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz