Zbraňová laserová svítilna Fenix GL22
Zbraňová laserová svítilna Fenix GL22 dovádí střelbu na vyšší úroveň

Praha, 7. 6. 2022 - Podvěsná pistolová svítilna GL22, která přichází na trh pod značkou Fenix, umožňuje přisvícení při střelbě i snazší zamíření pomocí laseru. Po připevnění na zbraňovou lištu již s pistolí tvoří jeden celek. Tento nový model má při svých miniaturních rozměrech solidní světelný výkon 750 lumenů a dosvit 180 metrů, disponuje také možností okamžitého zapnutí stroboskopu. V neposlední řadě je i cenově dobře dostupný. Prokáže neocenitelné služby policistům, vojákům i sportovním střelcům. 

Reflektor zbraňové svítilny Fenix GL22 je vybaven nejen diodou Luminus SST-20, ale také červeným laserem o vlnové délce 640 - 660 nm. Svítilna pracuje ve třech režimech: lze použít buď bílé světlo, nebo zaměřovací laser, nebo i současné spojení světla a laseru. Díky paměti se vždy zapne naposledy použitá varianta. Bílé světlo v odstínu denní bílé (5500 - 6500 K) dosahuje výdrže 35 minut, laser 17 hodin. TIR optika reflektoru napomáhá dosvitu 180 metrů a perifernímu osvícení. 

Svítilna se dá upevnit pod hlaveň na zbraňové lišty standardu Glock a Picatinny MIL-STD-1913. Jakmile se pistole uchopí za pažbu, světlo je nadosah obou ukazováků. Tlačítka na zapínání světla jsou umístěna symetricky, pamatují na leváky i praváky. Pouze k přepínání režimů je zapotřebí i druhá ruka. Montáži na krátkou zbraň napomáhají i rozměry tohoto modelu, cca 7 x 4 x 3 cm, a jeho nízká hmotnost 94 gramů včetně akumulátoru. 

K napájení je použit Li-ion akumulátor ARB-L16-700UP, který se dá samostatně dobíjet přes integrovaný micro USB konektor. Lze ho nouzově nahradit jednorázovou baterií CR123A. Při jejím použití se sice hodnoty výkonu a dosvitu trochu sníží, ale zase se výrazně prodlouží výdrž. Tato lithiová baterie je nejen vhodnou náhradou, kterou lze nosit připravenou v batohu, ale navíc lépe vzdoruje silným mrazům.

Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, takže běžný pád cca z 1 metru ho nemůže poškodit. Povrch je upravovaný tvrdou anodizací III. typu a je tak chráněný proti poškrábání a otěru. Svítilna je také prachotěsná a voděodolná dle standardu IP66. 

Obohacuje zejména výzbroj policie a dalších ozbrojených složek. Při náročných akcích mohou profesionálové držet v jedné ruce zbraň i svítilnu zároveň a obě ovládat převážně jen jedním prstem. V kritických situacích lze také využít funkce rychlého rozsvícení a zhasnutí, v případě nouze i zapnout stroboskop. V neposlední řadě je k dispozici možnost elektronického uzamčení, aby při vytažení zbraně nedošlo k samovolné aktivaci světla. Odemčení je maximálně pohotové a svítilna je tak ve vteřině použitelná. Příslušenství obsahuje kromě akumulátoru a nabíjecího kabelu i imbusový klíč, jímž lze korigovat směr svícení laseru. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Zbraňová laserová svítilna Fenix GL22 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz