Zbraňová svítilna Fenix GL06
Velmi lehká zbraňová svítilna Fenix GL06 dokonale splyne s pistolí

Praha, 10. 1. 2024 - Fenix před koncem roku doplnil řadu pistolových svítilen modelem, který nabízí opravdu jen to nejnutnější v nejkompaktnějším provedení. Svítilna na krátkou zbraň Fenix GL06 vyvine světlo o síle 600 lumenů, dosvítí na 140 metrů a disponuje i stroboskopem. Je napájena dobíjecím Li-ion akumulátorem s micro-USB konektorem. Díky svému tvaru a rozměrům se může stát součástí všech pistolí, které jsou vybavené lištou standardu Picantinny MIL-STD-1913, nebo pistolí Glock.  Má jednoduché oboustranné ovládání, které pamatuje na praváky i leváky. Dá se použít pro profesionální i sportovní střelbu a airsoft.

Pistolová svítilna Fenix GL06, kompatibilní se zbraňovými lištami Glock a Picantinny MIL-STD-1913, se dá snadno a rychle připevnit bez použití nářadí. Díky svým rozměrům a nízké hmotnosti (69 gramů i s akumulátorem) pak svítilna vytvoří se zbraní jeden celek a umožní její používání v noci i za snížené viditelnosti. Zapnout a vypnout se dá jedním prstem, a protože má ovládací tlačítka na obou stranách, je použitelná pro praváky i pro leváky. Může svítit trvale, anebo používat funkci momentálního zapnutí, což umožňuje i rychlejší operativní zhasnutí.

V jejím reflektoru je umístěna prémiová dioda Cree XPL HI, která dosahuje světelného výkonu 600 lumenů. S pomocí TIR optiky dosvítí na 140 metrů. K dispozici je také stroboskop, který může posloužit k sebeobraně, protože dezorientuje útočníka. Interní elektronika chrání proti přehřátí, ke kterému může dojít při delším zapnutí. Když teplota dosáhne 55 °C, automaticky se sníží výkon o několik lumenů. Při poklesu teploty pod 55 °C se vrátí výkon na standardní hodnotu. 

Svítilnu napájí přibalený Li-ion akumulátor Fenix ARB-L16-700UP s kapacitou 700 mAh a vlastním micro-USB konektorem, který dodá energii až na 50 minut svícení. Existuje i varianta USB-C dobíjení, a to prostřednictvím akumulátoru Fenix ARB-L16-800UP, který je možné dokoupit zvlášť. Má vyšší kapacitu 800 mAh a vlastní USB-C port. Dá se použít i jednorázová lithiová baterie CR123A, s níž se sice dosáhne výkonu jen 400 lumenů, má však delší výdrž 1 a půl hodiny a je odolnější proti mrazu.

Pistolová svítilna Fenix GL06 rozhodně nepředstavuje křehký, rozbitný doplněk zbraně. Její tělo je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, povrch má upravený tvrdou anodizací III. typu, takže odolává nárazům i poškrábání. Je vodotěsné podle standardu IPX7, což znamená odolnost do hloubky 1 metru pod hladinou.

Vzhledem ke svým technickým charakteristikám je svítilna použitelná na zbraních, které používá Policie ČR. Je také vítaným vybavením i při sportovní střelbě a airsoftu. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Zbraňová svítilna Fenix GL06 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz