V čelovce Fenix HL60R se snoubí extrémní výkon a moderní způsob napájení.

 

Praha, 2. února 2016 – Zářný výkon 950 lumenů, dosvit 116 metrů, výdrž až 100 hodin, rozumná velikost a možnost dobíjení přes vestavěný micro-USB port přilákají k nové čelovce Fenix HL60R pozornost všech outdoorových a sportovních nadšenců, rybářů, myslivců a speleologů, ale také profesionálů z řad záchranné služby nebo horské služby.

Její předchůdce, vysoce výkonný model HL55, patří k vůbec nejoblíbenějším čelovkám v nabídce značky Fenix. Fenix nyní vychází vstříc přáním zákazníků a uvádí na trh její nabíjecí variantu HL60R. Ta má díky vylepšeným parametrům a novým funkcím značný potenciál tento úspěch překonat. Osazena je nejmodernější špičkovou LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, které zajišťuje věrnější podání barev a kontrastů v přírodě. Dvojice doplňkových červených diod umožňuje komfortnější noční vidění a snazší adaptaci očí na tmu.

Bílá LED nabízí možnost volby z pěti režimů (turbo, vysoký, střední, nízký a eco). Mimořádně výkonný režim turbo poskytující světelný tok 950 lumenů slouží pro krátkodobé osvětlení maximálního možného prostoru. Na většinu venkovních a sportovních aktivit vám bohatě poslouží střední režim svitu se 150 lumeny, v případě náročných podmínek potom vysoký režim o 400 lumenech. Nejnižší eco režim s 5 lumeny postačuje například pro čtení nebo orientaci ve stanu či v místnosti a nabízí velmi dlouhou výdrž až 100 hodin svícení. Stejnou dobu nepřetržitého svitu přináší i červené LED, díky kterým zbytečně nepřitáhnete pozornost okolí.

Tělo čelovky v sobě ukrývá li-ion akumulátor typu 18650 o kapacitě 2 600 mAh, který lze snadno dobíjet prostřednictvím vestavěného micro-USB portu (lze dokoupit USB adaptéry pro nabíjení z elektrické sítě či v autě). Přikoupit si samozřejmě můžete také další li-ion akumulátory s rozličnými kapacitami. Pokud použijete akumulátor s kapacitou 3 400 mAh, dosáhnete o 20% delší výdrže. Alternativně můžete čelovku napájet také dvojicí jednorázových CR123A baterií, na jejichž funkčnost se můžete spolehnout i při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Na první pohled působí tělo čelovky bytelným, až robustním dojmem, ve skutečnosti vás ale při rozměrech 8,7 cm x 7 cm x 4,6 cm a váze pouhých 167 g včetně akumulátoru nebude omezovat při žádných pohybových aktivitách. Čelovka díky pevným popruhům sedí stabilně na hlavě, můžete ji bez obav používat i za silného deště, protože je dle standardu IPX8 vodotěsná i při ponoření do dvoumetrové hloubky. Stejně tak se nemusíte obávat náhodného pádu, díky konstrukci z leteckého duralu je čelovka nárazuvzdorná.

Fenix HL60R bude vaším spolehlivým průvodcem tmou ať už se vydáte na vysokohorskou tůru, na večerní běžkařský či běžecký trénink v terénu, při kempování, ale třeba i při jízdě na kole. Ocení jí nejen sportovně založení jedinci, své místo si zajisté najde ve výbavě profesionálů, jako jsou záchranáři či horská služba, kteří pro výkon svého povolání potřebují spolehlivý, odolný, nabíjecí a vysoce výkonný zdroj světla při kterém mohou mít volné obě ruce. Osvědčí se také u jeskyňářů, myslivců, rybářů, ale třeba také v autě coby pohotovostní svítilna pro nenadálé situace. Větší bezpečnost než zákonem předepsané reflexní prvky na oblečení vám tato čelovka poskytne také při pohybu na neosvětlených silnicích mimo obec.

Všechny parametry čelovky HL60R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka HL60R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 099 Kč včetně DPH (cena včetně akumulátoru a USB kabelu).

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

 

 

jordan Sneakers【正規品】最新のナイキ メンズ レディース スニーカー通販