Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC21R V3.0
Třetí verze cyklistické svítilny Fenix BC21R nedovolí tmě, aby vás zpomalila

Praha, 30. 7. 2022 - Nabíjecí cyklosvítilna BC21R v nové podobě dokáže vyvinout silnější výkon 1200 lumenů, trochu zvýšila výdrž, o 8 mm zkrátila svou délku a oproti předešlé verzi je obdařená odolnější konstrukcí, se kterou překoná nejen prudký déšť, ale i pád do potoka či do kaluže. Cyklisté tak dostávají od značky Fenix stále dokonalejší vybavení, které pamatuje i na náročnější jízdy po setmění a vytrvalostní závody. 

Cyklistická svítilna BC21R V3.0 je tentokrát vyzbrojená diodou Luminus SST-40. Díky ní může dosáhnout světelného výkonu 1200 lumenů a dosvitu 142 metrů. S touto Fenixkou na řídítkách se tedy může každý jezdec odvážit noční jízdy po neosvětlených a nerovných trasách. V úsporném modu 50 lumenů poskytuje výdrž 33 hodin, zvládne tak bez problémů svítit několik nocí. Podle situace se dá výkon modifikovat v rozpětí 50 až 400 lumenů, případně zapojit zmíněný turbo režim, jehož výdrž je regulovaná inteligentní ochranou proti přehřátí, ale lze s ním krátkodobě překlenout nejnáročnější úseky. K dispozici je tradičně také režim signálního blikání.

Velkou předností cyklistických světel Fenixu je speciálně tvarovaná optika. Široký světelný kužel díky ní pokryje větší plochu než běžné cyklosvítilny. Efektivně svítí do dálky a zároveň umožňuje široké periferní osvětlení vozovky bezprostředně před jezdcem. 

Li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh se dá nabíjet přímo ve svítilně, nicméně není vestavěný, je možné ho vyměňovat. To má význam obzvlášť při celonočních či vícedenních dálkových závodech, kdy se cyklista nemusí omezovat ve zvoleném světelném výkonu, protože má možnost rychlé výměny baterie. Díky modernímu konektoru USB-C plné dobití proběhne za 2 hodiny, v režimech Low a Med (50 a 150 lm) lze svítit i během nabíjení. Při vybití akumulátoru tedy stačí jen zapojit powerbanku. Indikační dioda, která signalizuje stupeň nabití, je ukrytá uprostřed ovládacího tlačítka. 

Nová generace BC21R má také významně posílenou odolnost. Při pádu kola či samotné svítilny je optika a elektronika chráněna tělem z leteckého tvrzeného hliníku, opakované nárazy byly testovány z výše 1,5 metru. Co se týče odolnosti proti vodě, verze V3.0 je vybavena nejen proti prudkým lijákům, je plně vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68, čili nepropouští vodu ani 2 metry pod hladinou. 

Montáž svítilny na řídítka je jednoduchá a nevyžaduje nářadí. Rychloupínacím mechanismem se dá operativně sejmout z držáku (např. aby nezůstala na odstaveném kole a nehrozilo jí odcizení) a snadno znovu připevnit. Držák s pogumovanou objímkou umožňuje pevné a bezpečné uchycení na řídítkách o průměru 22 - 32 mm. Směr svícení lze nastavit do stran v rozsahu 30°. Tvarování povrchu svítilny také usnadňuje montáž a rovněž napomáhá chlazení.

Nabíjecí cyklistická svítilna BC21R V3.0 má trojí využití. Neplní jen funkci předního světla, po vyjmutí z držáku může sloužit jako velmi výkonná ruční svítilna, např. při opravách kola či táboření. Po zakoupení držáku Fenix ALD-08 se dá také upevnit na cyklistickou přilbu a posvítit jako čelovka v složitém či točitém terénu přímo do zatáček, a to ještě dřív, než tam jezdec zahne řídítky. Je spolehlivým průvodcem a pomocníkem při nočních trénincích, vytrvalostních závodech, ale např. i při celoročním cyklistickém dojíždění do práce.  

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí cyklistická svítilna Fenix BC21R V3.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1999 Kč s DPH.Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz