Taktická svítilna Fenix TK22 TAC
Taktická svítilna Fenix TK22 TAC fascinuje poměrem dosvitu a výkonu

Praha, 30. 9. 2022 - Nový model TK22 TAC patří k nejvýkonnějším taktickým svítilnám Fenixu. Dosahuje světelného toku 2800 lumenů a dosvitu úctyhodných 540 metrů. Nejsilnější světelný stupeň a stroboskop lze aktivovat přímo. Svítilna je velmi dobře ovladatelná taktickým koncovým spínačem, vysoce odolná a také použitelná na dlouhé zbrani. Je to tedy pravé terno pro ozbrojené složky a lovce, najde velké uplatnění i při záchranných a pátracích akcích.

Na znamenitých parametrech této taktické svítilny se obzvlášť podílejí výkonná a moderní LED Luminus SFT-70 a hladký reflektor, který vytváří zaostřený světelný kužel s velmi širokým halo. Interní elektronika zajišťuje inteligentní ochranu proti přehřátí.

Další velkou předností této novinky je flexibilní využití dvou základních funkcí. Taktický mód umožňuje okamžitou aktivaci stroboskopu a nejvýkonnějšího světelného režimu 2800 lumenů s maximálním dosvitem. S tímto vybavením lze rychle reagovat na náročné situace a mít pohotově při ruce nástroje signalizace a případné sebeobrany, neboť oslepující stroboskop s proměnlivou frekvencí představuje i účinnou ochranu při napadení.

Služební mód je zase koncipovaný pro běžnější užití a pro praktičtější modifikaci světelného výkonu. Disponuje např. úsporným Eco režimem 30 lumenů, který má výdrž téměř 50 hodin. Podle světelných a terénních podmínek je možné zvolit další režimy 150, 350 a 1000 lumenů i stroboskop. 

Otočný přepínač módů nabízí i třetí polohu, v níž lze svítilnu uzamknout nejen proti nežádoucímu zapnutí. Tímto třetím módem se dá také zafixovat zapnutý stroboskop nebo zvolený světelný režim. 

Jako napájecí zdroj slouží přibalený Li-ion akumulátor s vysokou kapacitou 5000 mAh. Je vybaven vlastním USB-C konektorem a indikační kontrolkou. Přiloženým USB kabelem se dá nabíjet např. z počítače, powerbanky či nabíječkou na mobilní telefon. Dále nabíječkou, která je uzpůsobena rozměrům tohoto akumulátoru, např. Fenix ARE-A2 či ARE-A4. 

Odolnost a téměř obojživelnost této taktické svítilny si nezadá s armádní obrněnou technikou. Tělo svítilny, zhotovené z leteckého tvrzeného hliníku, se nepoškodí pádem z 1 metru. Také povrch, zpracovaný tvrdou anodizací III. typu, odolává poškrábání a otěru. Reflektor chrání tvrzená, ultra čistá skleněná čočka. Dále je svítilna prachotěsná a vodotěsná  dle standardu  IP68, což znamená, že tyto její kvality jsou prověřeny testem pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut. 

Pro praktické užití má zvláštní význam taktický koncový spínač. Snadno se ovládá v rukavicích a kromě zapnutí světla a přepínání režimů umožňuje i namáčknutí, jímž lze rychleji, operativněji rozsvítit i okamžitě zhasnout. Také rýhovaný povrch rukojeti pamatuje na náročnější podmínky a zabraňuje snadnému vyklouznutí z ruky či rukavice. Kovová spona slouží k snadnému a pevnému zavěšení svítilny na opasek či na kapsu. 

Taktická svítilna TK22 TAC je kompatibilní s četnými doplňky, které podporují její další využití v ozbrojených složkách. Policisté ji mohou zkombinovat s červeným dopravním kuželem AOT-L. Díky palcovému průměru je svítilna použitelná na dlouhé zbrani, myslivci si k ní mohou přikoupit kabelový spínač AER-05 a několik typů montáží. Barevné filtry ocení při signalizaci armáda, svůj význam mají i pro lovce. Extrémní světelný výkon této nevelké baterky je srovnatelný s vyhledávacími svítilnami, a může proto prokázat cenné služby i záchranářům a strážným.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Taktická svítilna Fenix TK22 TAC je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3299 Kč s DPH.Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz