Vyhledávací svítilna TK75
Svítilna Fenix TK75 si nezadá se světelným mečem z Hvězdných válek

Praha, 15. listopadu 2017 – Nová, již čtvrtá generace vyhledávací svítilny TK75 je vybavena čtyřmi zdokonalenými diodami Cree XHP35 High Intensity. Světelný výkon tak stoupl na 5100 lumenů a s dosvitem 850 metrů se nový model stal skutečnou jedničkou Fenixu. Díky možnosti dobíjení a pro svou nadstandardní odolnost je svítilna užitečným pomocníkem policistů, záchranářů, vojáků a všech, kdo potřebují v náročných podmínkách spolehlivý světelný zdroj.

Starší sestra nově představovaného modelu prokázala cenné služby průzkumníkům Armády ČR v Afghánistánu. Osvědčila se v mrazu, v dešti, v prašném prostředí, ve výcvikovém prostoru i při ostrém nasazení, kdy pomáhala našim vojákům dohledávat průzkumné drony po nočním přistání. Nová verze, TK75 4xCree XHP35 HI, si uchovává všechny parametry odolnosti a přichází vyzbrojena vícečipovými diodami s vyšším světelným tokem a účinností 160 lm/W. Jsou uloženy v čtyřdílném parabolickém reflektoru, který vytváří kužel světla s dosvitem 850 metrů a s intenzitou 180 600 cd. Tlačítkovým ovládáním můžeme regulovat světelný tok v šesti stupních, v nejnižším z nich výdrž dosahuje až 95 hodin. V případě potřeby také okamžitě aktivujeme stroboskop a maximální turbo režim, k dispozici je i nouzový signál SOS.  Tlačítka se při přepravě dají uzamknout. Díky paměti se svítilna vždy zapíná v naposledy užitém režimu.

K napájení slouží čtyři Li-ion akumulátory typu 18650. Lze je dobíjet USB kabelem přímo v držáku baterií. V případě nouze můžeme použít jen dva Li-ion akumulátory nebo čtyři jednorázové baterie CR123A. Ale lze také dokoupit prodlužovací sadu, zapojit celkem osm akumulátorů, a tím i zdvojnásobit výdrž svítilny. O stavu nabití zdrojových článků nás informuje kontrolní dioda umístěná mezi tlačítky.

Model TK75 je dokonale „obrněn“ do nepříznivých podmínek. Akumulátory, diody a veškerou elektroniku chrání tělo svítilny zhotovené z hliníkové slitiny, jež se používá v leteckém průmyslu. Díky materiálu je svítilna nárazuvzdorná a její povrch je navíc zpracován tvrdou anodizací, snadno se nepoškrábe. Reflektor kryje tvrzená ultra čistá skleněná čočka. Vodotěsnost dosahuje stupně IP68, voda dovnitř nepronikne ani při ponoření do hloubky 2 metrů po dobu 30 minut. Právě tak výrobek odolává i prachu a disponuje ochranou proti přehřátí, jakmile teplota překročí 65 °C, svítilna se automaticky přepne na nižší stupeň. Elektronika je také vybavena bezpečnostní funkcí proti nadměrnému vybití akumulátorů, při poklesu napětí pod určitou hranici rovněž přepne do nižšího režimu výkonu.

Svítilna může být nepostradatelnou pomůckou nejen při vojenských misích, ale také při pátracích a záchranných akcích policie či horské služby. Úderný ráfek na hlavě svítilny, vyrobený z nerezové oceli, slouží k rozbíjení skla, když záchranáři potřebují urychleně vniknout do budovy či hořícího auta. Výkon a dosvit modelu TK75 uvítá také ostraha rozsáhlých objektů. Tento model se dá upevnit poutkem na zápěstí nebo nést na popruhu přes rameno. Má také závit pro upevnění na stativ. Díky své odolnosti a technickým vlastnostem pomůže každému, kdo se pohybuje v obtížném terénu za snížené viditelnosti.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK75 4xCree XHP35 HI je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 5799 Kč s DPH, v nabídce je též zlevněná sada TK75 se čtyřmi Li-ion akumulátory za 7699 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz

Nike Sneakers Storeadidas NMD Human Race