Ruční svítilna s taktickým a outdoorovým módem
Svítilna Fenix TK35 UE v nové podobě překvapí taktickým využitím

Praha, 2. března 2018 - Pod značkou Fenix přichází na trh již třetí generace modelu TK35 Ultimate Edition. Zdokonalená verze značně zesílila výkon na 3200 lumenů a díky své odolnosti, příznivým rozměrům a možnosti dobíjení je ideální ruční svítilnou pro pohyb v obtížném terénu, pro pátrací a záchranné operace, dohledávku při lovu a další náročné aktivity v přírodě.

O zesílený světelný tok se postarala vícečipová dioda Cree XHP70 s účinností i přes 180 lm/W. Nový model má dosvit 300 metrů a jeho texturovaný reflektor vytváří širší kužel světla. K napájení slouží dva Li-ion akumulátory typu 18650, které lze nabíjet v bateriovém držáku prostřednictvím micro-USB konektoru. Lze je také v případě potřeby nahradit čtyřmi jednorázovými bateriemi CR123A.

S výtečným výkonem se tu snoubí praktické a pohodlné ovládání. Svítilna svým zploštělým tvarem padne dobře do ruky, díky umístění baterií vedle sebe je i poměrně krátká. Hlavní koncový spínač se dá bez problémů používat v rukavici a je také vybaven funkcí okamžitého zapnutí, tedy krátkého rozsvícení namáčknutím. Druhé tlačítko slouží k přepínání režimů a je také opatřeno indikační diodou, na níž můžeme kontrolovat stav nabití baterií.

Inovovaný model navíc přichází s praktickým řešením přepínání dvou módů pomocí otočného přepínače. Outdoorový mód umožňuje využít všech 7 světelných režimů. Nejnižší z nich, 20 lumenů, zaručuje maximální výdrž 152 hodin.V pěti výkonnostních stupních je možné dosáhnout až 3200 lumenů, navíc je k dispozici stroboskop a signalizace SOS. Svítilna má paměť, a proto ji vždy zapneme v posledním užitém režimu. Oproti tomu taktický mód zahrnuje jen turbo režim 2000 lumenů a stroboskop. Třetí poloha otočného přepínače svítilnu zamyká, aby nedošlo k samovolnému zapnutí při přepravě

Výrobce tak dokázal v jednom modelu uspokojit dva poměrně rozdílné typy uživatelů. Při pohybu v přírodě přijde vhod, když můžeme volit z více stupňů výkonů. Profesionálové v ozbrojených složkách zase ocení, že mohou okamžitě aktivovat silné světlo a také stroboskop, potřebný v krizových situacích. Někdo potřebuje mít k dispozici širší paletu režimů, jiný uvítá zkratku k nejúčinnějším nástrojům.

Svítilna je vybavena do náročných podmínek mimořádnou odolností. Díky užitému materiálu, leteckému hliníku, vzdoruje nárazům a její povrch upravovaný anodizací se snadno nepoškrábe. Je také prachotěsná a její vodotěsnost dosahuje stupně IP68. Voda do ní nepronikne ani v hloubce 2 metrů při 30 minutovém ponoření. Nechybí tu ani ochrana proti přehřátí a ochrana proti poškození při opačném vložení akumulátorů.

Jde tedy o spolehlivou univerzální pomůcku, která poskytne cenné služby vojákům, policistům, záchranářům, uplatní se i v turistice a při táboření, nevyjímaje ani aktivity na vodě či speleologii.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK35 Ultimate Edition je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 3699 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz
youtube: www.youtube.com/kroniumcz


best shoesnike initiator blue womens sneakers sale DC1404-100 Release Date