Čelovka Fenix HL15
S lehkou čelovkou Fenix HL15 vás soumrak při běhání nezaskočí

Praha, 9. listopadu 2016 – Zatímco vysoce výkonné čelovky ocení příznivci náročných a dlouhých nočních závodů a tréninků, rekreační běžci pro své krátké kondiční výběhy upřednostní co nejlehčí a nejmenší čelovku. Právě mezi ně míří Fenix se svou novinkou HL15.

Kdo neběhá, jako by nebyl. Běhání je neoddiskutovatelným fenoménem dneška a renomovaný výrobce svítilen a čelovek Fenix vychází vstříc požadavkům běžců, kteří se ani ve stále se zkracujících dnech nechtějí vzdát svých ranních a večerních tréninků. K nim potřebují kvalitní a spolehlivou čelovku, kterou na hlavě ani neucítí. Solidní světelný výkon, dostatečná výdrž a odolnost jsou atributy, které se úspěšně potkávají v nové čelovce Fenix HL15.

Čelovku HL15 pohání pouhé dvě mikrotužkové baterie, proto bylo dosaženo nízké hmotnosti a malých rozměrů. Bez baterií váží pouhých 60 gramů, díky rozměrům 63x41,5x35 mm ji po běhu bez problémů schováte i do malé kapsy na oblečení. Díky špičkové LED XP-G2 americké firmy Cree a moderní elektronice však i takto malá čelovka nabízí velmi slušný výkon 200 lumenů a dosvit až 50 metrů. Uvedené hodnoty platí pro nejsilnější Turbo režim, který čelovka poskytne celkem po dobu 1,5 hodiny, ten však využijete jen přechodně v extrémně nepřehledných místech. Když poběžíte v běžném terénu, bohatě si vystačíte s vysokým režimem o 70 lumenech s výdrží až 4 hodiny. Pokud o sobě kvůli bezpečnosti chcete jen „dát vědět“ při běhání například v parku, upřednostníte střední režim o 30 lumenech. Nejnižší režim se 4 lumeny postačí například pro čtení v mapě a poslouží vám po dobu dlouhých 12,5 hodin. Pro vyšší bezpečnost při pohybu v dopravou exponovaných místech je čelovka vybavena dvojicí postranních červených diod, které ovládáte druhým tlačítkem nezávisle na zvoleném režimu bílého světla.

S Fenix HL15 ale nemusíte jen běhat, svými parametry vyhoví i řadě dalších využití, od pohotovostní svítilny v autě pro nenadálé opravy, přes turistiku až po univerzální čelovku do domu či na chalupu. V době krátkých a pošmourných podzimních a zimních dnů je třeba také dbát zvýšené pozornosti při pohybu na neosvětlené krajnici. Zákon nám ukládá nošení reflexních prvků, avšak testy prokázaly, že chodec s čelovkou je vidět až na dvojnásobnou vzdálenost než s pouhým reflexním prvkem na oblečení. Reflexním prvkem vyhovíte zákonu, pokud si k němu navíc pořídíte čelovku, uděláte významný krok pro svou bezpečnost. Čelovka Fenix HL15 neméně tak zaujme svou odolností. Výrobce garantuje stupeň krytí IP67, který znamená úplnou prachotěsnost a vodotěsnost do hloubky 1 metru. Samozřejmostí u outdoorových čelovek značky Fenix je potom také nárazuvzdornost vůči pádům minimálně z 1 metru.    

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HL15 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 859 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

latest RunningAir Jordan