Nabíjecí cyklistická svítilna Fenix BC15R
Praktická a cenově dostupná cyklosvítilna Fenix BC15R je užitečným průvodcem na stezkách i na asfaltu

Praha, 20. 5. 2024 - Cyklistická svítilna Fenix BC15R dosahuje výkonu 400 lumenů a dosvitu 78 metrů. Dá se dobíjet přes moderní konektor USB-C. Je spolehlivým a odolným parťákem na cesty, kterému neuškodí ani prudký déšť nebo pád kola.  Kužel světla má tvarován tak, že efektivně posvítí jezdci a zároveň neoslní protijedoucího. Je jako doma na řídítkách všech velikostí. Může se proměnit i ve velmi lehkou ruční svítilnu, eventuálně se dá připevnit na cyklistickou přilbu. 

V reflektoru této svítilny se skrývá dioda Luminus SST-20, která v pravou chvíli poskytne cyklistovi oporu při jízdě po setmění, ale také mu zajistí lepší viditelnost v hustém provozu. Pokud postačí nízký režim 50 lumenů, vydrží tak svítit více než 30 hodin, je tedy na dálkových trasách bezpečným zdrojem po několik nocí. Podle světelných podmínek je možné výkon zesílit na 150 lumenů, případně až na 400 lumenů s dosvitem 78 metrů. K dispozici je i možnost signálního blikání, kterým může cyklista na sebe víc upozornit řidiče a chodce. Jednotlivé režimy se přepínají krátkým stiskem plastového tlačítka, které se na vrchní straně svítilny snadno najde i za tmy, a to díky červenému podsvícení.

Digitální regulace zaručuje stálý světelný výkon i při snižování napětí v baterii. Cyklosvítilna je také chráněna proti přehřátí - pokud se zahřeje nad bezpečnou mez, automaticky přepíná na nižší výkonnostní úroveň.

Speciálně tvarovaná optika poskytuje efektivně rozložené světlo se širokým periferním osvětlením, které je orientováno vpřed a do stran, ne však nahoru, takže neoslňuje ostatní řidiče a chodce v protisměru. Plynulý kužel rovnoměrného světla předchází únavě očí.

Napájecím zdrojem je vestavěný Li-ion akumulátor s kapacitou 2600 mAh. Je vybaven ochranou proti přebití a úplnému vybití. Jeho dobíjení konektorem USB-C lze provádět kdykoli, netrpí paměťovým efektem. Při použití powerbanky je to možné i za jízdy, při čemž je k dispozici jen nízký stupeň 50 lumenů. 

Cyklistická svítilna Fenix BC15R je prachotěsná a voděodolná podle standardu IP66. Její nárazuvzdornost je testována z výše 1,5 metru. Proto jí neublíží žádné kolize při jízdě a funguje dobře i za prudkého lijáku. 

K připevnění světla ke kolu není zapotřebí žádné nářadí, slouží k tomu gumový držák, který se dovede přizpůsobit různému průměru řídítek včetně plochých aero řídítek. Rychloupínací mechanismus umožňuje světlo snadno demontovat a použít ho jako ruční svítilnu, která se hodí při nouzové opravě kola za tmy nebo při táboření. S dokoupeným držákem Fenix ALD-08 se dá model BC15R umístit také na cyklistickou přilbu. 

Tento nový přírůstek v rodině cyklosvětel Fenix tedy poskytuje nejen potřebný výkon a dosvit, ale i nejmodernější technologii napájení, odolnost a operativní montáž a demontáž z řídítek, to vše za relativně nízkou cenu. Díky ohleduplnému tvarování světelného kužele je model BC15R obzvlášť vhodný pro jízdu na silnicích a frekventovanějších cyklostezkách. Jezdec s ním získává nezávislost na denním světle při vytrvalostních závodech i při celoročním dojíždění do práce. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí cyklistická svítilna Fenix BC15R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 999 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz