Taktická svítilna Fenix TK25 IR s bílými a infračervenými LED
Nová taktická svítilna Fenix TK25IR umožní vidět a nebýt spatřen

Praha, 16. května 2017 - Svou první svítilnu pro noční vidění uvádí na trh renomovaný výrobce Fenix. Taktická svítilna TK25IR přináší možnost volby infračerveného a bílého světla v unikátně konstruovaném duálním reflektoru.

Vojáci, policisté a další profesionálové v ozbrojených složkách se často dostávají do situací, kdy potřebují v noci vidět a přitom sami nebýt spatřeni. Noční vidění na bázi infračerveného spektra je může ochránit před vystavením se zbytečnému riziku a díky tomu dokáží předcházet nebezpečným situacím. Právě pro tyto profesionály, ale také lovce a všechny dobrodružné povahy je určena nová taktická svítilna Fenix TK25IR. Inovativní a patentovaný systém duálních světelných zdrojů v reflektoru umožňuje snadné přepínání mezi světlem bílým a infračerveným. Svítilna je osazena dvojicí bílých LED CREE XP-G2 S3 s maximálním výkonem 1 000 lumenů a dosvitem 225 metrů a dvojicí infračervených LED o maximálním výkonu 3 000 mW.

Bílé LED nabízí pět režimů výkonu, od uvedeného maximálního s výdrží 2 hodin svícení až po nejnižší ekonomický režim o 15 lumenech s výdrží 4,5 dne nepřetržitého svícení. Nabídku režimů bílého světla doplňuje výstražný stroboskop vhodný například pro odvrácení bezprostředně hrozícího útoku nebo signalizaci. Infračervené světlo je nerozpoznatelné pro běžné oko a je tak velmi žádané profesionály pro taktické použití a značně rozšířené je také mezi lovci. Fenix TK25IR vyzařuje infračervené světlo o vlnové délce 850 nm, které je kompatibilní s většinou nočních vidění. Volit lze z dvou výkonnostních módů 3 000 mW a 1 000 mW.

Všechny světelné režimy se snadno ovládají pomocí dvojice taktických spínačů na konci svítilny. Větší z nich slouží k okamžitému zapnutí a vypnutí svítilny, menší potom na přepínání mezi jednotlivými režimy a aktivaci stroboskopu.  Přepínání mezi bílým a infračerveným světlem probíhá díky patentované technologii snadným pootočením hlavy svítilny v libovolném směru. Snadné a praktické ovládání vychází maximálně vstříc požadavkům profesionálů pro taktické použití. Svítilna se napájí jedním Li-ion akumulátorem typu 18650 nebo alternativně dvojicí jednorázových, mrazuvzdorných CR123A baterií. Tělo svítilny vyhovuje standardu IP68, je tedy plně vodotěsné až do 2 metrové hloubky a prachotěsné. Konstrukce svítilny z leteckého duralu je také nárazuvzdorná vůči pádům z 1 metru. Svítilna Fenix TK25IR je dodávána s pevným držákem na opasek s rychloupínacím mechanismem a je kompatibilní s širokou škálou příslušenství od montáží na zbraň, vzdálené spínače přes montáž na kolo až po difuzér nebo stavěcí dopravní kužel. 

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK25IR  je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 899 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své desetileté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

latest Nike SneakersThe world is yours – Neue Sneaker, Apparel und mehr für Kids