Taktická svítilna Fenix TK20R
Nabíjecí svítilna Fenix TK20R: jistá volba pro nejvyšší světelné nasazení

Praha, 8. listopadu 2016 – Modelová řada TK označující taktické svítilny Fenix má skvělé renomé mezi profesionály z ozbrojených složek, lovci a všemi, kdo v terénu potřebují spolehlivé a výkonné světlo. Právě jim je určen nový model TK20R s micro-USB nabíjením.

I ti nejnáročnější uživatelé ocení výtečné parametry nové taktické svítilny. Maximální světelný výkon 1000 lumenů produkovaný moderní LED Cree XP-L HI V3 dokáže reflektor poslat do úctyhodné vzdálenosti až 310 metrů, čímž překonává i dálkové světlomety u auta. Pevné a odolné tělo z leteckého duralu v sobě skrývá Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2900 mAh, který lze dobíjet přímo ve svítilně prostřednictvím integrovaného micro-USB portu s voděodolným provedením. Vodotěsnost výrobce garantuje až do dvoumetrové hloubky, nárazuvzdornost potom při pádu minimálně z jednoho metru. Možnosti použití svítilny v extrémních podmínkách rozšiřuje také její prachotěsnost. Garantem těchto vlastností je splnění mezinárodně uznávaného stupně krytí IP68. U Fenixu je ceněným standardem, že jsou jeho taktické svítilny vyráběny ze špičkového leteckého hliníku, jehož povrch je díky anodizaci typu III těžko poškrabatelný. Hmatový kroužek umožňující taktické držení svítilny a úderový ráfek ocení především zásahové jednotky. 

Svítilnu aktivujeme jediným stiskem taktického spínače na konci svítilny, mezi jednotlivými režimy potom volíme bočním spínačem. Svítilna si pamatuje poslední zvolený režim, profesionálové z ozbrojených složek si ji tak můžou v předstihu nastavit před očekávanou akcí, na které například potřebují při zásahu oslepit a dezorientovat pachatele. Právě pro tyto účely je vhodný nejsilnější turbo režim o 1 000 lumenech a režim stroboskopický. Pro dokonalé zmapování okolí postačuje i vysoký režim s 350 lumeny, střední režim o 150 lumenech vám dostatečně posvítí na cestu v noci, nížký režim s 10 lumeny využijete například pro osvětlení stanu nebo čtení mapy. S volbou režimu se úměrně pojí výdrž, Turba režim vám poslouží po dobu 1,5 hodiny, nejúspornější nízký režim nabízí výdrž až 5,5 dne nepřetržitého svícení. Pohybujete-li se dlouhodobě bez možnosti dobití akumulátoru, můžete alternativně svítilně energii dodat ze dvou jednorázových CR123A baterií. Na stav baterie vás včas upozorní diodový indikátor jejího vybití. 

Nabíjecí svítilna Fenix TK20R byla na základě uživatelských zkušeností s předchozími taktickými modely této značky designována pro profesionály, kteří při práci vyžadují od své výzbroje naprostou spolehlivost a maximální možný výkon. Zájem proto logicky budí mezi policisty, vojáky, členy integrovaného záchranného systému a zaměstnanci bezpečnostních služeb. Parametry svítilny upoutají pozornost všech lovců, myslivců a v neposlední řadě také hajných, kteří takto výkonnou svítilnu využijí pro obhlídku revíru. Z obdobných důvodů má ovšem potenciál zaujmout všechny, kdo se často pohybují kvůli práci či zálibám v terénu, ať už jsou to členové horské služby, ochrany přírody, speleologové, důlní inspektoři, horolezci nebo outdooristé. V neposlední řadě si novou taktickou svítilnu od Fenixu oblíbí muži, kteří mají rádi typické chlapské gadgety.     

K svítilně je možné dokoupit komplexní příslušenství od montáže na dlouhou zbraň a vzdálený spínač přes všesměrový difuzér a červený stavěcí kužel až po držák na řidítka kola, se kterým taktickou svítilnu proměníte ve výkonné cyklosvětlo. 

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK20R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 799 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení osm let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své několikaleté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

 

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Adidas footwearNike Air Jordan Retro 1 Red Black White - Buy Air Jordan 1 Retro (white / black / varsity red), Price: $60.85 - Air Jordan Shoes