Nabíjecí svítilna Fenix RC20
Nabíjecí svítilna Fenix RC20 splní očekávání (nejen) profesionálů ve službě

Praha, 15. prosince 2015 - Spolehlivá služební svítilna s nabíjením přes USB a taktickým koncovým spínačem nabízí světelný tok až 1000 lumenů a dosvit až 290 metrů. Neměla by ujít pozornosti všech, kdo vyžadují vysoký výkon a odolnost.

Výborné technické parametry a velmi odolné vodotěsné a nárazuvzdorné provedení předurčují tuto svítilnu pro použití v drsných venkovních podmínkách. Při výkonu služby jí ocení především členové ozbrojených složek, hasiči, záchranáři a horská služba. Oblibu si zajisté najde také u bezpečnostních agentur a ostrah objektů. Zájem tato svítilna vzbudí u příznivců náročnějších outdoorových a dalších zájmových aktivit, například mezi speleology.

Fenix RC20 disponuje celkem pěti režimy osvětlení včetně stroboskopu, který lze použít například o odstrašení narušitele objektů, nebo k odvrácení bezprostředně hrozícího fyzického útoku. Nejnižší ekonomický režim o 10 lumenech poskytne maximální výdrž 120 hodin nepřetržitého svícení a plně postačuje například ke čtení map v terénu. Svítilna je napájena digitálně kontrolovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i během vybíjení baterie. Duální taktický spínač umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání v krizových situacích. Svítilnu lze například snadno zapnout přímo do stroboskopického režimu. Akumulátorová svítilna Fenix RC20 disponuje výbornou ergonomií a přes robustně působící konstrukci je dlouhá pouhých 16 cm a včetně akumulátoru váží jen 205 g. Jak je u Fenixu pravidlem, svítilna je vyrobena z leteckého duralu, jehož povrch prošel tvrdou anodizací, čímž je zajištěna její dlouholetá odolnost. Výrazné vroubkování povrchu zabraňuje jejímu prokluzování v ruce, bezproblémově se ovládá i v rukavicích. Hlava svítilny je doplněna o úderový ráfek, kterým je možno například rozbít sklo.

Napájení je zajištěno interním lithium-iontovým akumulátorem s kapacitou 2600mAh, který se nabíjí přímo ve svítilně pomocí přiložené kolébky s USB konektorem. Pokud svítilnu potřebujete nabít, svítilnu do kolíbky jednoduše zacvaknete. Kolíbku lze napevno připevnit například na zeď služebny, po návratu z akce tak odpadá mnohdy zdlouhavé hledání nabíjecího kabelu. Při zakoupení doplňkového USB adaptéru můžete nabíjecí kolíbku využívat také v autě. Nabití plně vybitého akumulátoru přitom trvá jen 3 hodiny. Ke svítilně lze dokoupit i náhradní akumulátory ARB-L1 s různými kapacitami.

Tento model je nástupcem nabíjecích svítilen Fenix RC10, RC15 a UC50. Nabízí nejen vyšší výkon, ale také například indikační diodu signalizující stav nabití akumulátoru.

Všechny parametry svítilny Fenix RC20 jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix RC20 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 3 299 Kč včetně DPH.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení devět let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za více než deset let působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit jako jsou běh, cyklistika, jachting, vodáctví, potápění, horské expedice, turistika, kempování nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených složkách, vysoké renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Vhodné jsou samozřejmě i pro běžné domácí použití.

Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 602 290 949
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

 

 

Nike SneakersSneakers Nike