Nabíjecí kapesní svítilna Fenix PD5R
Nabíjecí kapesní svítilna Fenix PD25R se celá skryje v dlani, ale zasvítí jako blesk

Praha 10. 9. 2022 - V EDC baterce PD25R se tentokrát spojily minimální rozměry s taktickým koncovým spínačem. Tím pádem je nejen malá a lehká, ale také dobře ovladatelná. Tradiční nárazuvzdornost a vodotěsnost svítilen Fenixu je zde zdokonalena i novějším typem krytí nabíjecího konektoru. Tento nový model můžeme stále nosit v kapse a mít tak neustále k dispozici zdroj silného světla do výše 800 lumenů s případnou výdrží až 70 hodin. 

Malá příruční baterka nám leckdy postačí k tomu, abychom si v šeru odemkli dveře. Někdy se ale potřebujeme orientovat ve větším prostoru či v nepřehledném terénu. To všechno nám umožní dioda Luminus SST-20 a další elektronické vybavení tohoto modelu.  V nízkém Eco režimu nám tlumené světlo 5 lumenů vydrží 70 hodin. Světelný výkon můžeme zesilovat v dalších čtyřech stupních až na 800 lumenů s dosvitem 250 metrů. K výbavě patří i oslňující stroboskop, který má sebeobranný význam při nečekaném ohrožení, případně s ním lze vyslat nouzový signál.   

K napájení slouží přibalený nabíjecí Li-ion akumulátor RCR123A s kapacitou 700 mAh. Dobíjí se přímo ve svítilně přes moderní USB-C konektor, který v tomto případě není chráněn gumovou krytkou, ale šroubovací maticí. Proto je dokonale zabezpečen proti vodě a nečistotám. Akumulátor lze také nouzově nahradit jednorázovou lithiovou baterií CR123A, s níž se nedosáhne maximálního světleného toku, ale má dobrou trvanlivost a odolnost při nízkých teplotách.

Digitální regulace udržuje konstantní jas, přičemž se světelný výkon snižuje v postupných krocích podle vybíjení baterie. Svítilna také disponuje inteligentní ochranou proti přehřátí. 

Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého hliníku, dobře odolává pádům a nárazům i poškrábání povrchu. Právě tak je i prachotěsné a jeho vodotěsnost je testována 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut, dosahuje standardu IP68. 

Velmi užitečný je taktický koncový spínač. Lze s ním nejen svítilnu zapnout, ale také krátce rozsvítit a zhasnout pouhým namáčknutím. Díky němu se i tak malá baterka dá ovládat v rukavicích. K přepínání režimů slouží boční tlačítko opatřené indikační diodou, která při zapnutí signalizuje stav nabití akumulátoru, případně průběh jeho nabíjení.  

Oboustranná spona umožňuje zavěšení svítilny na kapsu, na popruh, na opasek či na kšiltovku. V příslušenství je též šňůrka pro upevnění na zápěstí, po zakoupení popruhu či držáku BikeBlock se dá PD25R používat i jako čelovka nebo cyklistická svítilna na přilbě. To vše umožňují její rozměry - necelých 10 cm délky, 2,4 cm průměr - i nízká hmotnost, 78 gramů včetně akumulátoru. Úprava povrchu zabraňuje vyklouznutí z ruky a též napomáhá chlazení. 

Při turistice může být vhodným doplňkem difuzér AOD-S pro rozptýlené osvětlení interiéru nebo stanu, policisté mohou svítilnu použít také s dopravním kuželem AOT-S. Ale tato EDC (Every Day Carry) nabíjecí baterka, vhodná pro každodenní nošení, poslouží každému - při práci, sportu i cestování. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní nabíjecí svítilna Fenix PD25R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1799 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

 

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i coby svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.

 

 

Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz