Nabíjecí minisvítilna Fenix E03R
Miniaturní baterka Fenix E03R bude vaším výkonným společníkem na každém kroku

Praha, 15. srpna 2020 - Baterku s sebou každý nenosí, ale klíče ano. Novou nabíjecí minisvítilnu Fenix E03R je možné zavěsit na svazek klíčů a mít ji tím pádem neustále při ruce. Je lehounká, zabere minimum prostoru, nicméně vyvine světelný výkon o síle až 260 lumenů. Může svítit bílým i červeným světlem a dá se nabíjet moderním konektorem USB-C. Její tělo je zhotovené z nárazuvzdorné hliníkové slitiny a také odolá prudkému dešti. 

V reflektoru malé nabíjecí svítilny Fenix E03R se skrývají dvě diody. Jednak bílá LED  MATCH CA18 a červená Everlight 2835. Bílá dioda disponuje čtyřmi režimy. Na krátkou vzdálenost či ve stanu vystačíme i s nejnižším eko-režimem o intenzitě 5 lumenů, který ale poskytuje výdrž 18 hodin. Při čtení ve tmě nebo při nečekané noční opravě defektu můžeme zvýšit výkon na 30 či 80 lumenů. V high režimu však baterka dosáhne světelného toku 260 lumenů, což je u tak drobného přívěsku velkým překvapením. Širokým kuželem rovnoměrného světla pak dosvítí na 42 metrů.

Červená LED Everlight 2535 dodává miniatuře Fenixu větší univerzálnosti. Červené světlo se 4 lumeny často postačí k orientaci a zároveň neruší spící, když si třeba doma či při táboření potřebujeme v noci přisvítit. Nebudí pozornost okolí, nenarušuje adaptaci očí na tmu a navíc neláká noční hmyz. Druhý režim červeného blikání zas může sloužit k varovné či nouzové signalizaci.

Svítilna je napájena z vestavěného lithium-polymerového akumulátoru s kapacitou 200 mAh. Dobíjí se prostřednictvím konektoru USB-C, například nabíječkou na mobil, adaptérem v autě, ale i z počítače nebo z powerbanky. 

Model Fenix E03R váží pouhých 22 gramů včetně integrovaného akumulátoru. Rozměry jsou opravdu minimální - délka činí 4,7 cm, šířka 2,4 cm a výška 1,2 cm. Přesto se nejedná o křehký výrobek. Jeho nárazuvzdornost je testována při pádech z výšky 1 metru. Při každodenním nošení v kapse také přijde vhod povrchová úprava typu III hard anodized, která zvyšuje odolnost proti otěru a poškrábání. Voděodolnost je prověřena ostřikováním silnými proudy vody ze všech směrů a dosahuje standardu IP66.

Boční tlačítko, které slouží k zapínání a přepínání světelných režimů, obsahuje také indikační diodu, která informuje o stavu nabití baterie. Ovládací tlačítko lze i uzamknout, aby nedošlo k samovolnému zapnutí v kapse či zavazadle. Při delším svícení se elektronicky aktivuje inteligentní ochrana proti přehřátí. 

Svítilna právem náleží do kategorie EDC (Every Day Carry), můžeme ji mít u sebe naprosto kdekoli. Je dodávána i s kroužkem pro zavěšení na klíčích, na opasku či třeba na krku, takže pro ni ani nepotřebujeme kapsu. Dá se bez problémů nosit v dámské kabelce, při turistice se může vejít i do krabičky poslední záchrany. Jako cenný a praktický dárek určitě udělá radost všem členům rodiny - synovi přisvítí na táboře, tátovi při opravě auta, manželce například při pozdním návratu z divadla, dědovi, až bude něco hledat v dílně apod. I když si na cestu zapomenete vzít ruční svítilnu nebo čelovku, v záloze je vždy tento užitečný pomocník na klíčích.

Všechny důležité parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix E03R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 749 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz

O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz
best shoesAir Jordan