Nabíjecí vyhledávací svítilna Fenix LR60R
Královna vyhledávacích svítilen Fenix LR60R překlene světlem kilometrovou vzdálenost

Praha, 22. 11 2023 - Výkonnostní jednička Fenixu LR60R poskytuje neuvěřitelně silný světlený tok 21 000 lumenů a její dosvit dosahuje 1085 metrů. Dá se nabíjet a zároveň funguje jako powerbanka pro jiná elektronická zařízení. Její specialitou je stavový OLED displej a také senzor přiblížení, který předchází nežádoucím účinkům silného světla. Záchranáři, strážní i další profesionálové v ní získávají extrémně výkonnou svítilnu usnadňující pátrací akce či ostrahu rozsáhlých areálů. 

Nabíjecí svítilna Fenix LR60R pracuje ve dvou módech: kempovacím a vyhledávacím. V kempovacím módu lze intenzitu světla poměrně rovnoměrně vystupňovat a případně využít signalizaci SOS či sebeobranný stroboskop, vyhledávací mód vychází z nízkého režimu, který má výdrž 113 hodin (tedy téměř 5 dní nepřetržitého svícení), ale světelný výkon pak může vygradovat až do rekordní síly 21 000 lumenů a dosvitu 1085 metrů. Na obou módech se podílí prémiová LED Luminus SFT-70, usazená ve středu reflektoru, a 12 diod Luminus SST-40 po jeho okrajích.  Svítilna se ovládá pomocí otočného prstence, kterým lze mezi oběma módy přepínat a zároveň volit celkem 10 režimů svícení.

Inteligentní senzor přiblížení, zabudovaný do okraje reflektoru, chrání před tepelným poškozením předmětu, ke kterému by se zapnutá svítilna příliš přiblížila, a také předchází oslnění odraženým světlem. Jakmile dojde k přiblížení k nějakému objektu na cca 60 mm, výkon se automaticky sníží na 50 lumenů. Sotva se těsný kontakt se světlem ukončí, původní úroveň výkonu se po 1,2 sekundy zase obnoví. 

Napájecím zdrojem je vysokoproudový Li-ion akumulátor s kapacitou 57,5 Wh. Je vyměnitelný a dá se interně dobíjet moderním konektorem USB-C. Kromě něho je svítilna vybavena také výstupním portem USB-A a lze ji využívat jako powerbanku, která podporuje rychlonabíjecí protokoly PD, QC2.0, FCP, AFC a SCP. Stav nabití je možné kontrolovat na OLED displeji. Ten také zobrazuje zvolený režim a dobu zbývající výdrže světla. 

Tělo svítilny je zhotoveno z nárazuvzdorné hliníkové slitiny. Povrch je upravený tvrdou anodizací, a proto se snadno nepoškrábe. Jeho rýhování také usnadňuje chlazení a ovládání v rukavicích. Tento model je vodotěsný a prachotěsný podle standardu IP68, může svítit ještě 4 hodiny 2 m pod hladinou. Navíc odolává i extrémním teplotám, funguje v rozmezí -35 až 45 °C. 

Při nošení v terénu lze použít buď snímací madlo, nebo ramenní popruh. V hlavové části je také otvor se závitem, který umožňuje upevnění na stativ. Takováto úprava pak pomáhá fotografům nebo třeba zajišťuje osvětlení tábořiště. 

Takto dimenzovaná svítilna je cennou výzbrojí při záchranných misích. Dosáhne světlem na nevídanou vzdálenost, nejen v přírodě, ale i v rozsáhlých průmyslových areálech. Dá se použít jako pátrací světlo z helikoptéry, pro nouzové situace má ve výbavě i stroboskop a signální režim SOS. Ale může ji využít každý, kdo potřebuje překonat temnotu a musí se obejít bez jiných zdrojů světla. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí vyhledávací svítilna Fenix LR60R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 11 299 Kč s DPH.

 

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce až po profesionální složky jako policii, záchranáře, hasiče, armádu, vězeňskou službu a bezpečnostní agentury. Aneb do každé ruky, za každý opasek patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení více než 10 let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za necelé dvě dekády působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro profesionální použití například v armádě nebo u policie, pro outdoorové sporty, cyklistiku a jiné volnočasové aktivity.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení perfektní digitální elektroniky a špičkové LED od výrobců jako jsou Cree, Luminus či Osram, které mají vysokou účinnost a životnost až 50 000 hodin svícení. Zásluhou pečlivě navrženého optického systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, oplývají svítilny Fenix úžasným světelným výkonem. Mimořádně efektivní napájecí elektronika poskytuje optimalizované využití energie baterií a nepřetržitý svit i po dobu delší než měsíc. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky pestré nabídce modelů jsou svítilny Fenix oblíbené mezi příznivci sportovních a outdoorových aktivit, jako jsou běh, cyklistika, turistika, kempování, jachting, vodáctví, potápění, ale i expedice v extrémních podmínkách, nebo speleologie. Uplatňují se v ozbrojených a záchranných složkách, značné renomé si vybudovaly i jako svítilny pro myslivce a rybáře. Svítilny Fenix jsou také neocenitelnou součástí výbavy mnohých profesionálů nebo i domácích kutilů.

Podrobnosti naleznete na našich webových stránkách: www.svitilny-fenix.cz.Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz

twitter: www.twitter.com/kronium

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

Instagram: www.instagram.com/kronium.cz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz