Kapesní svítilna Fenix LD30
Kapesní svítilna Fenix LD30 prokáže cenné služby amatérům i profesionálům

Praha, 13. ledna 2020 - Svítilna Fenix LD30 překvapuje svou univerzálností. S délkou 11 cm se snadno skryje v kapse, ale dovede ohromit světelným výkonem 1600 lumenů a dosvitem 205 metrů. Patří mezi nejvýkonnější baterky napájené jedním Li-ion akumulátorem typu 18650. Její nevelké rozměry umožňují široké využití při práci a v outdoorových aktivitách, ale vybavena taktickým koncovým spínačem a stroboskopem může sloužit i při činnosti ozbrojených či záchranných složek. 

Kapesní svítilna Fenix LD30 je na pohled celkem nenápadná, skrývá se v ní však moderní špičková dioda Luminus SST-40, která svým mohutným světelným tokem 1600 lumenů „promění noc v den“. Malé svítilny mívají často nevýhodu nedostatečného chlazení a silný světelný výkon musí brzy časově omezovat. Fenix LD30 však bez problémů svítí v maximálním turbo módu 5 minut a teprve pak ho postupně snižuje, aby nedošlo k přehřátí. Celkem je k dispozici sedm režimů včetně stroboskopu a blikání SOS. Tam, kde uživateli postačí jen přisvícení úsporným režimem 30 lumenů, lze počítat s výdrží 70,5 hodiny.

Jedinečnou součástí tohoto modelu je supertenký kolimátor, vyrobený technologií používanou v autoprůmyslu. Umožňuje dosvit 205 metrů a zároveň obdivuhodně zkracuje reflektor. Díky němu činí délka svítilny pouhých 10,9 centimetrů. Při průměru těla i reflektoru pod 2,54 cm a váze 109 g i s baterií tak dostáváme extrémně výkonnou EDC (Every Day Carry) svítilnu, která netíží v kapse ani na opasku a může nás provázet na každém kroku.  

Kromě inteligentní ochrany proti přehřátí je baterka také vybavena digitální regulací, která zajišťuje konstantní výkon i při snižování napětí v bateriích. V  bočním tlačítku funguje indikační dioda, která signalizuje stav nabití zdrojového článku. Díky paměti se po zapnutí vždy aktivuje naposledy použitý režim. 

Svítilna je obvykle napájena nabíjecím lithium-iontovým akumulátorem 18650 s kapacitou až 3500 mAh. Právě tak ale lze použít dvě jednorázové lithiové baterie CR123A, které sice nejsou zdrojem tak silného výkonu a výdrže, ale např. snáze vzdorují extrémně nízkým teplotám. V cenově zvýhodněné sadě se nabízí model LD30 spolu s Li-ion akumulátorem 18650, který je opatřený  micro-USB konektorem. Článek lze potom dobíjet i bez nabíječky, např. z počítače pomocí micro-USB kabelu.

Na pohled subtilní model LD30 je v realitě vysoce odolný a spolehlivě odolává nárazům při pádech z 1 metru. Je také prachotěsný a vodotěsný dle standardu IP68, voda do něj nepronikne ani v hloubce 2 metrů. 

Tuto EDC svítilnu ocení i vojáci, policisté, záchranáři. Dá se  totiž ovládat taktickým koncovým spínačem, který disponuje funkcí okamžitého a neslyšného zapnutí a vypnutí. I díky němu je ovládání při těchto malých rozměrech snadné a operativní, navíc se také počítá s použitím v rukavicích. Standardní palcový průměr reflektoru umožňuje aplikaci dalších doplňků. Policisté mohou tuto svítilnu opatřit červeným dopravním kuželem AOT-S, lze na ni nasadit barevné filtry, které slouží k signalizaci nebo pomáhají kriminalistům. LD30 se dá eventuálně upevnit na řídítka kola nebo na cyklistickou přilbu. Lovcům poslouží při dohledání zvěře, vodáci a speleologové se o ni nemusí bát ani v náročném mokrém prostředí. A jak domácí kutil, tak specialista si ji může snadno připevnit sponou na oděv nebo schovat do kapsy, kde mu nikdy nezabere mnoho místa. 

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní svítilna Fenix LD30 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1699 Kč s DPH, cena zvýhodněné sady s akumulátorem je 2199 s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.

Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix jak pro český, tak pro slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny zájemce o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů přes cestovatele, myslivce, sportovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Firma působí v oboru LED osvětlení přes deset let. On-line prodej svítilen i jejich příslušenství je k dispozici na www.kronium.cz


O značce Fenix

LED svítilny značky Fenix si za své patnáctileté působení na světovém trhu vybudovaly značný respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují kvalitním provedením, praktickým designem a rozumnou cenovou politikou, v neposlední řadě i vysokou odolností a dlouhou životností. Srdcem každé svítilny je sehraný tandem - špičková výkonná LED od americké společnosti Cree a vysoce efektivní digitální elektronika regulující výkon. Díky pečlivě navrženému optickému systému svítilny Fenix vynikají znamenitým světelným výkonem. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Široká nabídka modelů svítilny Fenix nachází uplatnění v armádě, u policie, u vězeňské či horské služby, jako lovecké svítilny či doplňky pro sportovce (cyklisty, běžce), turisty i pro běžné domácí použití.

Další informace najdete na www.svitilny-fenix.cz.


Kontakt:

Petr Mitošinka

tel: 222 200 444

email: svitilny@ariga.cz

web: www.svitilny-fenix.cz 

twitter: www.twitter.com/kronium 

facebook: www.facebook.com/kroniumcz

youtube: www.youtube.com/kroniumcz