Nabíjecí čelovka Fenix HP30R
Fenix uvádí na trh nabíjecí čelovku Fenix HP30R s výjimečným světelným výkonem

Praha, 23. června 2017 – Nová generace čelovky HP30 s micro-USB nabíjením a jedinečným výkonem 1 750 lumenů uspokojí i nejnáročnější zájemce z řad příznivců outdoorových aktivit i profesionálů.

Čelovka Fenix HP30R zaujme nejen zmiňovaným nekompromisním světelným výkonem a dlouhou výdrží svícení 16 dní, ale také svou vícereflektorovou konstrukcí. Hlavní dálkový reflektor, který je osazený vysoce efektivní LED Cree XM-L2, dosvítí při maximálním výkonu 1 000 lumenů do vzdálenosti 202 metrů. Dvojice LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odstínem světla v reflektorech pro široký kužel světla dosvítí v 90° úhlu do vzdálenosti 61 metrů a poskytne maximální světelný výkon 750 lumenů. Potěšující zprávou je, že lze použít všechny tři reflektory naráz a tím dosáhnout skutečně fenomenálního osvětlení blízkého i značně vzdáleného okolí. Přeloženo z řeči čísel, celkový světelný výkon této čelovky například značně převyšuje svit standardních dálkových světel u auta. Při celé řadě večerních a nočních venkovních aktivit sice oceníte každý ušetřený gram váhy na hlavě, ale stejně tak existují zájmové a profesní činnosti, při kterých hraje prim především maximální světelný komfort. Novinka Fenix HP30R sice nepatří do kategorie nejlehčích čelovek, ale díky možnosti umístit bateriové pouzdro na opasek vám ani toto světelné dělo hlavu příliš nezatíží.

Energii diodám dodává dvojice Li-ion akumulátorů typu 18650 o kapacitě 2 600 mAh, které jsou součástí balení a lze je dobíjet přímo v bateriovém pouzdru přes micro-USB konektor. Dokoupit lze samozřejmě také akumulátory o kapacitě až 3 500 mAh, kterými prodloužíte světelnou výdrž přibližně o 30%. Akumulátory nabijete snadno prostřednictvím vestavěného micro-USB portu na pouzdře, v případě potřeby lze použít i čtyři jednorázové lithiové baterie CR123A. Oddělené bateriové pouzdro disponuje dlouhým kabelem, proto jej můžete umístit na opasek, do kapsy a nebo batohu. Tím se nejen zvyšuje komfort nošení, ale také tímto způsobem nošení akumulátory v zimě chráníte proti mrazu, který může způsobit dočasný úbytek jejich kapacity. Bateriové pouzdro je vybaveno indikátorem kapacity baterií a USB výstupem, takže ho můžete využít coby powerbanku k nabíjení vašich dalších elektronických zařízení, např. mobilního telefonu nebo GPS navigace.

Uživatel může libovolně kombinovat 8 výkonnostních režimů, které doplňuje ještě SOS signál pro použití v nouzových situacích. Centrální reflektor vám poskytne maximální výkon 1 000 lumenů po dobu úctyhodných 4 hodin, stejnou dobu se budete těšit z maximální intenzity svitu reflektorů s širokým svitem. V nejúspornějším režimu o 5 lumenech čelovka poskytuje výbornou výdrž v úvodu zmíněných více než 16 dnů svícení.

Fenix HP30R je designována pro použití v extrémních přírodních podmínkách, hlava čelovky je vyrobena z vysoce odolného leteckého duralu. Díky promyšlené konstrukci, použitým materiálům a vysoce kvalitnímu dílenskému zpracování vyhovuje tato čelovka standardu IP66, tj. plná voděodolnost i při použití v prudkém dešti a plná prachotěsnost. Tyto praktické vlastnosti dále doplňuje nárazuvzdornost. Ultra výkonná čelovka Fenix HP30R najde uplatnění jak mezi profesionály i integrovaného záchranného systému při záchranných a pátracích akcích, tak i v řadě zájmových činností. Její výkon oceníte při běžeckém lyžování, skialpinismu, rybaření, ale také cyklistice, nebo při dlouhých nočních běžeckých závodech a trénincích.

Všechny parametry čelovky (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HP30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 3 599 Kč.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své desetileté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Nike air jordan Sneakersadidas pitchers glove replacement parts