Zavírací nůž Ruike P128-SF
Fenix představuje značku víceúčelových nožů Ruike

Praha, 18. května 2017 – Renomovaný výrobce svítilen a čelovek Fenix uvádí na trh vlastní značku nožů Ruike s potenciálem využití jak v zájmových činnostech, tak mezi profesionály.

Kapesní zavírací nože i nože s pevnou čepelí jsou praktickou pomůckou mezi příznivci outdooru, lovci, rybáři, ale stejně tak u vojáků, policistů a dalších profesionálů. V neposlední řadě si tyto nože pořizuje řada mužů coby gadget. Z uvedeného výčtu je zřejmé, že se tyto zájmové skupiny protínají  s příznivci výkonných a odolných LED svítilen a čelovek. Úmysl Fenixu uvést na trh vlastní značku kvalitních nožů je proto logickým krokem rozšíření portfolia svých výrobků.

Ruike jsou designovány coby nože jak s čepelí pevnou, tak i zavírací. V případě nožů zavíracích nabízí Ruike modely se zajištěním proti nechtěnému zavření Frame lock, kdy je pojistka součástí střenky, s planžetovou pojistkou Liner lock, nebo kombinovaným zajištěním Frame lock se zámkem Beta lock, který zvyšuje bezpečné použití v extrémních situacích uzamčením pojistky.  Vybrané modely zavíracích nožů jsou také vybaveny sponou pro uchycení v kapse a díky tomu bezezbytku vyhovují požadavkům kladeným na kategorii nožů pro každodenní nošení (tzv. EDC). Čepele nožů Ruike jsou vyráběny z martenzitové chromové oceli Sandvik 14C28N s optimalizovaným chemickým složením a krystalickou strukturou. Výrobky značky Ruike splňují nároky kladené na profesionální nože jakými jsou například tvrdost čepele, trvanlivost broušení, ostrost či odolnost proti korozi.

Po svém uvedení na český trh se největšího prvotního ohlasu dočkal zavírací kapesní nůž Ruike 801-SF se střenkou z nerezové oceli v pískované úpravě a páčkou flipper pro rychlé a pohodlné otevření. Tento model je proti nechtěnému zavření opatřen pojistkou Frame lock. Nůž je vybaven sponou pro uchycení v kapse a je ideální pro každodenní nošení. Další žádaný zavírací model Ruike P128-SF taktéž disponuje pojistkou Frame lock, kterou lze navíc u tohoto nože zajistit zámkem Beta lock. Oproti modelu 801-SF disponuje větší čepelí, proto působí robustnějším dojmem.  
Velkému zájmu se těší také respekt vzbuzující nůž Ruike Jager F118 s velkou a širokou pevnou čepelí a plnou střenkou. Ten skvěle sedí v ruce díky ergonomicky tvarované střence se strukturovaným povrchem z materiálu G10. Jager F118 se nabízí coby spolehlivý a odolný pomocník do tvrdých a náročných podmínek. Nože s pevnou střenkou jsou žádané především pro použití v přírodě, kdy nůž kromě svého hlavního účelu může plnit i další funkce, jako je např. štípání kousků, nebo při zabodnutí do kmene stromu poslouží jako stupačka. Možnosti jeho použití v drsných podmínkách podtrhuje taktické pouzdro na opasek, které je součástí balení.

Doporučená cena Ruike P801-SF je 899 Kč, Ruike P128-SF zakoupíte za 1499 Kč, u Ruike Jager F118 je cena vč. DPH 2099 Kč. Dostupné jsou, společně s další nabídkou nožů Ruike, v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix.

Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své desetileté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 734 793 440
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/svitilny.fenix

Running Sneakers StoreGirls Air Jordan