Zaostřovací svítilna FD65
Fenix FD65 ohromuje světelným výkonem a regulací světelného kužele

Praha, 19. ledna 2018 –  Nový model svítilny značky Fenix, má úctyhodný výkon 3800 lumenů a dosvit až 410 metrů. Navíc je vybaven funkcí zoom, která umožňuje zaostřování světelného kužele v rozmezí 10° až 90°. Policisté, záchranáři, myslivci a všichni, kteří se potřebují ve tmě orientovat v rozsáhlých prostorách, tak dostávají do ruky světlomet, který se vejde do kapsy.

Tři diody Cree XHP35 HI vyzařují bílé světlo s teplejším odstínem , díky kterému vidíme barvy v terénu v přirozenější a kontrastnější podobě. Výdrž svítilny dosahuje v nejúspornějším režimu 50 lumenů až 86 hodin . Speciální optika TIR (Total Internal Reflection) umožňuje nastavení šířky světelného kužele, lze tak osvětlit prostor bezprostředně před námi i zaměřit světlo do dálky. Dosvit se pohybuje mezi 84 až 410 metry . K napájení slouží čtyři Li-ion akumulátory 18650 . Díky ochraně proti přepólování jim nehrozí poškození, kdybychom je do svítilny vložili nesprávným směrem.

Pomocí tlačítek můžeme vystupňovat výkon až na 3800 lumenů, k dispozici je také režim stroboskopu a SOS. Nový způsob ovládání umožňuje rovnou zapnout vyšší (1200 lumenů) i nižší (150 lumenů) světelný mód. Tlačítka se také dají uzamknout, aby při přepravě nedošlo k samovolnému zapnutí. Specialitou modelu je možnost umístění svítilny na stativ , její široký kužel dobře poslouží fotografům při nočním focení.

Fenix FD65 je velmi odolný pomocník do terénu. Přestože má svítilna pohyblivý kroužek pro zaostřování světelného kužele, nijak tím neutrpí její prachotěsnost a vodotěsnost - odolává vodě do hloubky 2 metrů (stupeň IP68). Zásluhou materiálu, leteckého tvrzeného hliníku, je nárazuvzdorná , nepoškodí se ani pádem z výšky 1 metru. Speciální tvrdá anodizace chrání povrch před poškrábáním. Díky povrchovému vroubkování rukojeť snadno nevyklouzne z ruky, ani když používáme rukavice. K dalším „vychytávkám“ patří ochrana proti přehřátí diody. Po 3 minutách v maximálním režimu nebo při překročení teploty 65 °C svítilna automaticky snižuje výkon. Když už baterie docházejí, sama nás na to blikáním upozorní. Se všemi uvedenými vlastnostmi představuje nepostradatelnou pomůcku pro každého, kdo se utkává s tmou za nelehkých podmínek v přírodě, při záchranných akcích, při ostraze objektů nebo třeba na lovu.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix FD65 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 4499 Kč s DPH.


Informace pro redakce

O společnosti ARIGA s.r.o.
Společnost ARIGA s.r.o. (www.ariga.cz) je výhradním distributorem značky Fenix pro český a slovenský trh. Poskytuje poradenství, prodej i servis pro všechny typy zájemců o vysoce výkonné svítilny a čelovky od běžných „hobby“ či „outdoor“ uživatelů, přes cestovatele, myslivce, lovce, jeskyňáře až po profesionální složky jako bezpečnostní agentury, záchranáře, policii, hasiče a armádu. Aneb do každé ruky, za každý opasek, patří ta správná svítilna. Společnost působí v oboru LED osvětlení deset let. On-line prodej je k dispozici na www.kronium.cz.

O značce Fenix
LED svítilny značky Fenix si za své desetileté působení na světovém trhu vybudovaly obrovský respekt. Základním zaměřením značky Fenix je produkce vysoce kvalitních LED svítilen a čelovek pro domácí, venkovní a profesionální použití.

Výrobky se vyznačují velmi pokročilým designem, kvalitním provedením a rozumnou cenovou politikou. Srdce každé svítilny tvoří spojení vysoce efektivní digitální elektroniky a špičkové výkonné LED od americké společnosti Cree. Díky pečlivě navrženému optickému systému, včetně čočky opatřené antireflexní úpravou, svítilny Fenix oplývají vynikajícím světelným výkonem. Regulátor konstantního proudu zaručuje stabilní jas svítilny, a tudíž na rozdíl od klasických žárovkových svítilen výstupní světelný výkon neklesá a baterky Fenix se nestmívají v čase. Řízení mikroprocesorem navíc umožňuje uživateli zvolit intenzitu jasu v širokém rozsahu.

Díky široké nabídce modelů se svítilny Fenix uplatňují v profesionální sféře v armádě, policii, vězeňské službě, jako lovecké svítilny, pro sportovce (světla na kolo, pro běh), turisty a i pro běžné domácí použití.
Podrobnosti na www.svitilny-fenix.cz.

Kontakt:
Petr Mitošinka
tel: 222 200 444
fax: 233 379 805
email: svitilny@ariga.cz
web: www.svitilny-fenix.cz
twitter: www.twitter.com/kronium
facebook: www.facebook.com/kroniumcz

 

 

 

url cloneΑνδρικά Nike